تبلیغات
فقط بیوگرافی و عکس خوانندهای ایرانی Biography-photo-Irani - بیوگرافی استاد حسین علیزاده

فقط بیوگرافی و عکس خوانندهای ایرانی Biography-photo-Irani
 

زندگی نامه استاد حسین علیزاده

۱۵ بهمن ۱۳۸۴

در تهران متولد شد. پس از پایان تحصیلات در هنرستان موسیقی به دانشگاه موسیقی راه یافت و از اساتید برجسته موسیقی آن زمان بهره برد و در دو رشته نوازندگی و آهنگسازی فارغ التحصیل شد

. همزمان با تحصیل در دانشگاه نزد اساتید موسیقی ایران به آموزش موسیقی مشغول بود. اساتیدش هوشنگ ظریف، علی اکبر شهنازی، احمد عبادی، نورعلی برومند، محمود کریمی، عبد اله دوامی، یوسف فروتن و سعید هرمزی بودند. در این زمان در ارکستر ملی ایران به رهبری حسین دهلوی به عنوان نوازنده تار عضویت داشت.

اجرای کنسرت در ایران و خارج از ایران، عضویت در رادیو، همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اجرای تکنوازی های بسیار و… همگی از فعالیت های این دوره علیزاده بودند. گروه عارف را با همیاری تعدادی از هم دانشگاهیان و موسیقی دانان جوان آن زمان راه اندازی کرد و با همکاری با گروه شیدا در بازآفرینی و بازخوانی آثار موسیقی ایران کارهای بسیاری انجام دادند. با راه اندازی گروه چاووش، آثار تاریخی موسیقی کشورمان اجرا شد که در ساخت و اجرای این آثار علیزاده سهم عمده ای داشت. سرپرستی و آهنگسازی چاووش در تعدادی از این کارها بر عهده علیزاده بود. پس از انقلاب به منظور تحصیل و تدریس به آلمان رفت و به عنوان تز دوره آهنگسازی قطعه عصیان را ساخت. با برگشت به ایران در سال شصت و هفت به اجرای شورانگیز و ترکمن پرداخت که دریچه ای جدید به روی موسیقی ایران گشود. تکنوازی ها و همنوازی های وی با ارشد تهماسبی، اجراهای بسیار در ایران و خارج از ایران، ضبط آثار، اجرای ردیف میرزاعبداله فراهانی، تدوین کتاب های ده قطعه برای تار که آثارش را ارائه کرده، کتاب های آموزشی، کاست های آموزشی، تدریس تار و سه تار، کار بر روی مقام ابداعیش و اجرای کنسرت های داد و بیداد و …، ساخت موسیقی فیلم که جملگی برنده جوایزی شدند، همگی علیزاده را به عنوان پرکارترین و همچنین موسیقی دان پیشرو در موسیقی ایران مطرح کرده است. کارهای فعلی وی، اجرای کنسرت در کشورهای مختلف به همراه محمد رضا شجریان و کیهان کلهر است.

برچسب ها: بیوگرافی استاد حسین علیزاده،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 اسفند 1388 توسط mohammad
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : تم 98