تبلیغات
فقط بیوگرافی و عکس خوانندهای ایرانی Biography-photo-Irani - بیوگرافی محمد و علی سعیدی

فقط بیوگرافی و عکس خوانندهای ایرانی Biography-photo-Irani

برادران سعیدی    

تنها خوانندگان دوقلوی تاریخ موسیقی ایران

محمد و علی سعیدی دو خواننده دو قلوی اصفهانی که احتمالا کارهای زیبایشان را از تلویزیون و رادیو شنیدید و در آینده ای نزدیک بیشتر از آنها خواهیم شنید

 

     از جایگاه ویژه ای در آواز اصیل ایرانی برخوردار می باشند. ایشان حق آواز ایرانی را به خوبی در آوازشان ادا می کنند. و امید است خدمت ویژه ای در حفظ و پیشرفت این هنر ایرانی بعمل بیاورند.برادران سعیدی علاوه بر توانایی تکنیکی, درک مطلوب موسیقایی و حسن عدم شباهت در خوانندگی به هیچ یک از اساتید در قید حیات این دو برادر از ویژگی منحصر به فردی بهره می برند ایشان تنها خوانندگان دوقلوی تاریخ موسیقی ایرانی هستند که رنگ صوتی مشابه و دامنه صوتی متفاوت و مکمل یکدیگر دارند. که گاهی اوقات تفکیک صدایشان بسیار مشکل می باشد.

برادران سعیدی از شاگردان مستقیم فضل الله شاهزمانی (از شاگردان تاج اصفهانی)و محمد علی کیانی نژاد(نوازنده برجسته نی) بوده اند.و همچنین علاوه بر اجراهای متنوع صحنه ای چند تصنیف از استاد عبدالحسین برازنده و فرزندشان جمشید برازنده را در رادیو و تلویزیون اجرا کرده اند.

        برادران سعیدی

اولین کار رسمی ایشان که به خاطر همدردی با مردم بم با نام  ارگ خاموش ساخته شد وارد بازار شد.

کاست ارگ خاموش با صدای محمد و علی سعیدی که به خاطر همدردی با مردم بم ساخته شده و نیمی از درآمد آن صرف امور فرهنگی و تربیتی کودکان و نوجوانان بی سرپرست بم خواهد شد وارد بازار شد.

ارگ خاموش   ارگ خاموش ارگ خاموش 

این هم دو عکس زیبا

     برادران سعیدی  علی سعیدی

باتشکر از استاد امیر جعفری

منبع متن و عکس:http://avazeasil.blogfa.com

برچسب ها: بیوگرافی محمد و علی سعیدی،
نوشته شده در تاریخ جمعه 14 اسفند 1388 توسط mohammad
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : تم 98